Stabilo

Stabilo - producent specjalistycznych poduszek próżniowych i fotelików dla niepełnosprawnych

Nowoczesne i specjalistyczne produkty dla niepełnosprawnych Stabilo System

Firma Stabilo zajmuje się wytwarzaniem sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Zastosowano proste a zarazem innowacyjne rozwiązanie. Opracowanie specjalnej technologii w produkcji stabilizujących poduszek oraz materacy, pozwoliło na powstanie produktów idealnych dla osób z różnego rodzaju wadami postawy. Próżniowe poduszki Stabilo System dla osób niepełnosprawnych stworzone są z myślą o wygodzie. Są one bardzo plastyczne. Można próżniowo utrwalić idealnie dopasowany kształt. Każdy użytkownik może dopasować kształt poduszki, do swoich aktualnych potrzeb. Co ważne, kształt można zmieniać w zależności od aktualnej sytuacji zdrowotnej. Wytwory Stabilo System oprócz stabilizacji pozycji, zapewniają ochronę przed powstawaniem odleżyn i otarć. Producent zapewnia najwyższą jakość produktów. Świadczy o tym stosowanie materiałów, które nie są łatwopalne oraz nie zawierają w swoim składzie lateksu. Materiały, z których wykonane są poduszki Stabilo System, posiadają certyfikat antybakteryjności. 

Poduszki próżniowe od Stabilo System to przede wszystkim komfort!

Oferta produktów wykonanych z technologią Stabilo System, jest bardzo szeroka. Można w niej znaleźć wiele rozmiarów produktów próżniowych. Zaczynając od najmniejszych poduszek, takich jak ta dedykowany zagłówek z możliwością asymetrycznego kształtowania ? HEADREST.  Podtrzyma ona głowę w wózku, w samochodzie oraz na krześle. Poduszka-siedzisko stabilizujące BASE podobnie świetnie sprawdzi się podczas siedzenia na wózku, czy krześle. Poduszka próżniowa Stabilo System COMFORTABLE także idealnie sprawdzi się w pozycji siedzącej, podtrzymując plecy. Poduszka COMFORTABLE PLUS, oprócz podtrzymania prawidłowej pozycji kręgosłupa, podtrzymuje także głowę. COMFORTABLE PLUS DUO jest fotelikiem uniwersalnym. Składa się z 4 części i pasa. Siedzisko stabilizuje miednicę. Podparcie podtrzymuje prawidłową pozycję kręgosłupa. Peloty boczne stabilizują całe ciało. Zagłówek pełni równie istotną funkcję podtrzymywania i stabilizowania głowy. Jest lekki i wytrzymały. GRANDE – materac stabilizujący i przeciwodleżynowy. Także w tym materacu została wykorzystana innowacyjna technologia Stabilo System. Materac Grande pozwala na przebywanie w pozycji leżącej, półleżącej lub siedzącej. Stworzony z myślą o osobach, które posiadają zniekształcenia ciała, co uniemożliwia im korzystanie z klasycznych materacy. Materac Grande zapewnia im pełen komfort wypoczynku, możliwość idealnego dopasowania podłoża to kształtów ciała. Siedzisko w kształcie pufy BEANSEAT (fasolka) umożliwia pacjentowi przyjęcie pozycji półsiedzącej lub siedzącej. Zapewnia ono stabilizację miednicy, tułowia i głowy.

Dla kogo są przeznaczone produkty Stabilo System?

Produkty firmy Stabilo System, stworzone są z myślą o osobach, które posiadają zniekształcenia ciała, bądź cierpią na jedną z wielu chorób. Stosowanie poduszek oraz fotelików próżniowych Stabilo System zalecane jest w przypadku schorzeń takich jak: quadriplegia, spastyczność, ciężka atetoza, skolioza, zwiotczenie lub zanik mięśni, diplegia, hemiplegia, kifoza, przepuklina oponowo-rdzeniowa, amputacja kończyn. W zależności od schorzenia polecane są różne modele produktów firmy Stabilo System. Wszelkie informacje zawarte są w opisach produktów dostępnych w naszym sklepie Reha-Max. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8