Special Tomato

Producent Special Tomato stale się doskonali, rozszerza też zakres oferowanych produktów. Znajdziemy wśród nich wyjątkowe poduszki, siedziska czy wózki, także lekkie, spacerowe wózki dla niepełnosprawnych dzieci. Specjaliści z branży postawili sobie za cel pomoc osobom o niezwykłych potrzebach. Ponad czterdzieści lat obecności na rynku pozwoliło firmie stać się jednym z liderów w branży sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego. 

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Co wyróżnia producenta sprzętu rehabilitacyjnego Special Tomato?

Ogromną zaletą firmy jest jej podejście do pacjentów. Tim Bergeron, założyciel Special Tomato, dobrze zna problemy i potrzeby osób niepełnosprawnych i dokłada wszelkich starań, by dzięki produkcji najwyższej jakości urządzeń ułatwić życie wielu ludzi, czyniąc je przyjemnym. 

Zalety urządzeń medycznych od Special Tomato

Nowy materiał Soft-Touch jest wolny od lateksu, odporny na podarcie, zapewnia także ochronę antybakteryjną i komfort użytkowania. Jego dodatkowym atutem jest chłodna powierzchnia. Dzięki temu skóra dziecka nie przykleja się do produktu i nie ślizga. Niezwykle odporny, miękki i wytrzymały materiał wykorzystywany jest dziś w produkcji wielu urządzeń, które przydają się w domu, szkołach, szpitalach. 

Opracowano także linię specjalnych, ręcznie robionych poduszek Tomato Soft-Touch. Producent stale ulepsza swoje siedzenia pediatryczne i produkty przydatne przy pionizacji pacjentów, aby uczynić je jeszcze bardziej efektywnymi terapeutycznie. Sprzęt służy nie tylko osobom niepełnosprawnym, poprawia też codzienność ich opiekunów. 

Niezwykła historia firmy Special Tomato 

Początku firmy upatrywać możemy w roku 1976. To właśnie wtedy urodziła się Carrie Bergeron, czwarte dziecko Tima i Peggy Bergeronów. Rodzice z radością powitali na świecie córkę. Niepokoili się jednak, ponieważ dziecko urodziło się z zespołem Downa. 

W latach siedemdziesiątych XX wieku pomoc medyczna dla dzieci potrzebujących dodatkowej opieki była ograniczona. Ojciec małej Carrie pracował jako projektant dla firmy zajmującej się produkcją urządzeń dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Ich wybór był jednak niewielki, branża dopiero się rozwijała. Tim wiedział, że od jego działania zależą losy wielu najmłodszych, w tym ? jego własnej córki. Wizja stworzenia sprzętu idealnego już niedługo miała stać się rzeczywistością. 

Do roku 1988 Tim pracował w Tumble Forms. Projektant doprowadził do produkcji wysokiej jakości sprzętu przy wykorzystaniu trwałych i wyjątkowo estetycznych materiałów. Wykorzystywano również żywe kolory, takie, które podobały się zarówno dzieciom, jak i terapeutom. To w trakcie współpracy Tima z Tumble Forms powstał innowacyjny produkt, fotel Carrie, zadedykowany właśnie córce Tima. 

Po odejściu z firmy Tim Bergeron podjął pracę nad wynalezieniem nowego materiału, nazwanego później Soft-Touch. Materiał zapewnia niezwykły komfort podczas stosowania go w terapii, nawet długotrwałej. To właśnie wtedy, w latach osiemdziesiątych, narodziła się firma Special Tomato. Jej niezwykła nazwa związana była z jedną z rodzinnych historii Tima i Carrie i ma świadczyć o wyjątkowości i wielkiej wartości dzieci ze specjalnymi potrzebami. Choć dzieci różnią się od siebie wzajemnie, każde z nich powinno być kochane i wspomagane z największą starannością. Na krzaku każdej rodziny może pojawić się wyjątkowa osoba, która wydaje się nieco różna, jest jednak tak samo wartościowa jak każdy domownik. 

Wyświetlanie jednego wyniku

Instagram