Ortezy

Ze względu wielkość oferty w tej kategorii nie jesteśmy w stanie umieścić całego asortymentu na stronie ? służymy poradą i zapraszamy do naszych stacjonarnych Sklepów Medycznych Reha-Max.

Zaopatrzenie ortopedyczne - znajdziesz tu informacje o różnych rodzajach ortez i stabilizatorów .

Przedstawiamy na stronie zaledwie przykładową część naszej oferty. Jeśli nie jest tu widoczna orteza lub stabilizator, którego szukasz to nie oznacza, że jej nie posiadamy w sprzedaży. Zadzwoń zapytaj ? doradzimy wybierzemy.

Zaopatrzenie ortopedyczne ortezy

 •  odcinka szyjnego
 •  odcinka piersiowego kręgosłupa
 •  odcinka lędźwiowo-krzyżowego
 •  stawu barkowego
 •  stawu łokciowego
 •  kończyn dolnych
 •  stawu biodrowego
 •  stawu kolanowego
 •  nadgarstka i palców
 •  stawu skokowego i stopy
 • opaski i stabilizatory

Zaopatrzenie ortopedyczne ? to wszystkie działania związane z doborem, budową, dopasowaniem i stosowaniem przedmiotów ortopedycznych. Przedmioty ortopedyczne pełnią ważną rolę w leczeniu i kompleksowej rehabilitacji chorych z dysfunkcją narządu ruchu. Spełniają proste funkcje mechaniczne, tworząc podparcie, korygują zniekształcenia oraz poprawiają stabilizację kończyn górnych i dolnych: ortezy, łuski, temblaki, stabilizatory. Stosuje się je w celu poprawy warunków statyczno-dynamicznych i funkcjonalnych u osób z dysfunkcjami kończyn górnych dolnych lub tułowia.

Ortezy zaopatrzenie ortopedyczne w rehabilitacji.

Wykorzystanie przedmiotów ortopedycznych w procesie rehabilitacji bardzo często przyczynia się do uzyskania poprawy funkcji poprzez odciążenie, stabilizację, korekcję, jak również kontrolę ruchu w stawach. Zasada prawidłowego zastosowania nowoczesnego zaopatrzenia ortopedycznego to minimalizowanie konstrukcji stosowanego sprzętu, zmniejszanie jego wagi aby uzyskać poprawić funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej ruchowo. Zaopatrzenie ortopedyczne jest integralną częścią prawidłowego, kompleksowego postępowania leczniczego i rehabilitacyjnego.

Zaopatrzenie ortopedyczne ? refundacja NFZ, dofinansowanie PCPR PFRON

Prawidłowo zastosowane pozwala na znaczną poprawę stanu funkcjonalnego pacjenta, w bardzo znacznym stopniu obniża koszty leczenia zarówno dla chorego jak i NFZ. Można również wystąpić o dofinansowanie przedstawiając kopię zlecenia na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze wraz z ofertą określającą cenę nabycia z wyodrębnioną kwotą opłacaną w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i kwotą udziału własnego oraz termin realizacji zlecenia od momentu przyjęcia go do realizacji. Z uwagi na fakt, że rozporządzenie w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu (?) nie określa druku wniosku, samorządy same sporządzają takie druki. Dlatego też szczegółowe informacje można uzyskać we właściwym dla miejsca zamieszkania Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.