Łóżka rehabilitacyjne elektryczne

Łóżka rehabilitacyjne ortopedyczne do opieki domowej oraz instytucjonalnej dla osób niepełnosprawnych, chorych oraz seniorów . Do zakupu łóżka rehabilitacyjnego refundacja z NFZ nie przysługuje . Można jednak ubiegać się o dofinansowanie ze środków PCPR PFRON. Łóżka sterowane elektrycznie z naszej oferty cechują się wytrzymałością oraz wysoką jakością wykonania. Konstrukcja obudowy w kolorze drzewa bukowego sprawia, że łóżko wtapia się w wystrój mieszkania dając przytulny efekt i nie kojarzy się ze szpitalem. Barierki opuszczane poniżej ramy leża ułatwią wstawanie i siadanie pacjenta na łóżko oraz dadzą poczucie komfortu życia osób leżących co wydatnie wspiera proces pielęgnacji i rehabilitacji. Trapez z wyciągiem umożliwia samodzielne podnoszenie się osoby leżącej.

Łóżka rehabilitacyjne elektryczne, wybierz model- zapytaj o DOFINANSOWANIE:

Sterowanie odbywa się za pomocą pilota elektrycznego, który umożliwia w dowolny sposób zmianę i  ustawienie funkcji podwyższania wysokości łóżka, podnoszeniem pleców i nóg. Funkcjami odchylenia ruchomych części oraz podnoszenia i opuszczania sterują siłowniki elektryczne co bardzo cenią zarówno sami pacjenci, jak i osoby rehabilitujące pacjenta.  Dodatkowo łóżeczko posiada kółka z hamulcami, które ułatwiają przesuwanie go po mieszkaniu w dowolne miejsce praktycznie bez wysiłku.

Nasz sklep medyczny zapewnia:

  • łóżka rehabilitacyjne elektryczne
  • wyposażenie łóżka rehabilitacyjnego
  • materac na łóżko rehabilitacyjne

Pomagamy też w kwestiach wniosków o dofinansowania do łóżka rehabilitacyjnego. Oferujemy zarówno sprzedaż jak i wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego w obrębie województwa lubelskiego mazowieckiego.

Dofinansowanie PCPR PFRON na zakup łóżka rehabilitacyjnego

Warunki uzyskania dofinansowania na zakup łóżka rehabilitacyjnego określa Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. W założeniu zakup może dotyczyć wyłącznie wszelkich urządzeń i sprzętów, które likwidują bariery architektoniczne. Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w skrócie PFRON.

Wysokość dofinansowania na zakup łóżka rehabilitacyjnego elektrycznego.

Rozporządzenie w punkcie §13. pkt. 4 informuje, że wysokość dofinansowania na zakup łóżka rehabilitacyjnego wynosi do 95% jego wartości rynkowej, aczkolwiek nie może przekroczyć 15-krotnego średniego wynagrodzenia. PFRON pokrywa także ewentualne roboty budowlane oraz koszty dodatkowych materiałów budowlanych i konieczne usługi remontowe, jeśli bezpośrednio dotyczą montażu urządzeń lub sprzętów likwidacji barier.

Kto uzyska dofinansowanie na zakup łóżka rehabilitacyjnego?

O dofinansowanie na zakup łóżka rehabilitacyjnego z założenia mogą się ubiegać wszystkie osoby niepełnosprawne, które tego potrzebują. Muszą to być osoby fizyczne posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Realizacja zadania ma się zaś przyczynić do likwidacji barier architektonicznych i zdecydowanie ułatwić im codzienne funkcjonowanie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2