LIW Care

LIW Care - producent i projektant wyrobów medycznych dla niepełnosprawnych

W czym specjalizuje się firma LIW Care?

Firma LIW Care specjalizuje się w produkcji wielofunkcyjnego sprzętu do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Każdy wyrób medyczny jest zaprojektowany z myślą o potrzebach osoby, która będzie z niego korzystać. Firma wprowadza innowacyjne rozwiązania, aby sprostać potrzebom osób niepełnosprawnych podczas ich rehabilitacji. Efektem wieloletniej praktyki w tworzeniu sprzętu specjalistycznego takiego jak: siedziska ortopedyczne, pionizatory i urządzeń multifunkcyjne jest ich niezawodność, co wiąże się z zaufaniem klientów. Sklep Reha?Max proponuje swoim klientom kilka produktów tej wytwórni sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci i dorosłych.

Na czym polega wyjątkowość pionizatorów dziecięcych firmy LIW Care?

Reha?Max posiada w swojej ofercie pionizator dziecięcy Coco LIW Care. Charakteryzuje się on tym, że posiada wiele możliwości regulacji odwodzenia kończyn. Możliwość kontroli kąta wychylenia kończyny, jest bardzo pomocna podczas rehabilitacji osób niepełnosprawnych starających się odzyskać sprawność. System regulacji wychylenia kończyn, który zastosowano w pionizatorze dla dzieci Coco LIW Care, sprzyja prawidłowemu ułożeniu głowy kości udowej w panewce. Zapobiega to dysplazji stawu. Pionizator dziecięcy Coco jest wyposażony w usytuowane odpowiednio peloty oraz pasy bezpieczeństwa, co zapewnia stabilizację dziecka podczas użytkowania pionizatora. Ten model szczególnie poleca się w przypadku zwichnięcia stawu biodrowego. Stosowanie tego pionizatora dziecięcego jest zalecane przy następujących schorzeniach: mózgowe porażenie dziecięce, dystrofie mięśniowe, porażenia różnego pochodzenia, rozczep kręgosłupa, przepukliny oponowo-rdzeniowe, stany po urazach kręgosłupa, stany po urazach czaszkowo-mózgowych, stany po udarach, wady postawy, skolioza kręgosłupa.

Dlaczego siedziska rehabilitacyjne koncernu LIW Care zyskały uznanie klientów?

Specjalistyczne siedzisko rehabilitacyjno-ortopedyczne Baffin neoSit jest bardzo przydatnym sprzętem do pozycjonowania pacjenta w pozycji siedzącej. Można je dostać w trzech rozmiarach w zależności od wzrostu dziecka od 80 do 130 cm. Sprzęt ten znajduje się na liście produktów refundowanych prze NFZ jako siedzisko ortopedyczne dla dzieci stabilizujące plecy i głowę. Baffin neoSit jesy urządzeniem, które utrzymuje dziecko w bezpiecznej pozycji, poprzez kilka punktów podparcia.

Urządzenie multifunkcyjne Baffin Trio łączy ze sobą funkcje pionizatora i siedziska. Przeznaczony dla młodzieży i dorosłych o wzroście od 135 cm do 180cm. Urządzenie multifunkcyjne Baffin Trio także jest refundowane przez NFZ. Posiada on funkcję ?wbudowanego kręgosłupa?, co pozwala na odciążenie pojedynczych kręgów podczas rehabilitacji. Dobrym rozwiązaniem tego multifunkcyjnego urządzenia rehabilitacyjnego Baffin Trio jest możliwość ułożenia pacjenta w pozycji siedzącej, stojącej, a także leżącej ? jest to ogromne ułatwienie dla fizjoterapeuty podczas zajęć bądź opiekuna zajmującego się pacjentem.

Pionizator Baffin Automatic to urządzenie multifunkcyjne służące do pozycjonowania pacjenta w pozycji siedzącej. Produkowane jest w trzech rozmiarach S, M, L. Podsiada system ?wbudowanego kręgosłupa?. Dzięki pelotom bocznym oraz korekcji miednicy, stwarza pomocne narzędzie dla fizjoterapeuty.  Jest idealnym instrumentem do pracy dla fizjoterapeutów, znacznie ułatwia przystosowanie pacjenta do zmiany pozycji z siedzącej na pionową. Jak pozostałe dwa modele może być finansowany przez NFZ. Baffin Automatic jest wykonywany na zlecenie lekarza rehabilitacji.

Firma LIW Care oferuje też:

  • Siedziska ortopedyczne Baffin
  • Urządzenia Multifunkcyjne Baffin
  • Pionizatory Coco i Lori
  • Wózki specjalne dziecięce Baffin Buggy
  • Foteliki samochodowe
  • Schodołazy Liftkar PTR 130 oraz Liftkar PT S 130

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15