Podnośniki dla niepełnosprawnych

Podnośniki rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych – jezdne, transportowo ? kąpielowe, wannowe, sufitowe, samochodowe pacjenta do transportu osób z dysfunkcjami ruchu.

Podnośniki rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - więcej o podnośnikach

Podnośniki dla niepełnosprawnychPodnośniki rehabilitacyjne jezdne dla niepełnosprawnychjezdne do transportu osób z dysfunkcjami ruchu, które umożliwiają podnoszenie i transport osoby niepełnosprawnej zwózka lub łóżka. Dodatkowo, dzięki obrotowemu ramieniu podnośnik może być używany również przy przenoszeniu osoby z wózka inwalidzkiego do wanny. Dokładne dopasowanie podnośnika do różnych typów wanien. Podnośnik jezdny, który poprzez wymianę ramienia w łatwy sposób można przekształcić w pionizator lub podnośnik do samochodu.

Podnośnik transportowo ? kąpielowy znajduje zastosowanie przy przesadzaniu chorego np. z łóżka na wózek oraz pomaga przy codziennych zabiegach higieniczno ? pielęgnacyjnych. Dzięki swojej niezawodnej konstrukcji i prostej obsłudze jest gwarancją bezpieczeństwa i wygody dla chorych jak i opiekunów.

Podnośnik ścienny rehabilitacyjny montowany do ściany to system do ćwiczeń i rehabilitacji ułatwia rehabilitację kończyn dolnych, górnych, wspomaga utrzymanie pozycji pionowej. Podnośniki ścienne są doskonałym rozwiązaniem stosowanym w opiece nad osobami starszymi i z niepełnosprawnościami. Ułatwia i umożliwia wiele czynności np. kąpiel w wannie lub przesadzanie z łóżka na wózek. Ułatwia wprowadzenie wyjątkowo rozbudowanych zestawów ćwiczeń, które mogą się odbywać na kilku wysokościach ? stopy, kolana, obręcz biodrowa, odcinek lędźwiowy, piersiowy kręgosłupa, obręcz barkowa i odcinek szyjny kręgosłupa. Poszczególne etapy ćwiczeń możemy moderować za pomocą różnorodnych obciążeń, w zależności od stanu zdrowia, stadium zmęczenia, wytrzymałości czy ogólnej kondycji użytkownika.

Podnośniki sufitowe samojezdne wyposażone są w silnik ułatwiający przemieszczanie się. Dyskretny wygląd, który łatwo wpasuje się w każde otoczenie oraz małe gabaryty pozwalają na zastosowanie zarówno w ośrodkach rehabilitacyjnych, jak i w domach. Taki podnośnik to funkcjonalny system, który za pomocą podnośnika transportowego pozwala na transfer osoby niepełnosprawnej wzdłuż zainstalowanych szyn sufitowych.

Podnośniki wannowe pomocne przy pielęgnacji seniorów i osób niesprawnych ruchowo. Podnośniki wannowe pomimo złożonej konstrukcji, są lekkie, dlatego wstawianie ich do wanny nie stanowi problemu. Dzięki takim usprawnieniom, jak podnośniki wannowe, można znacznie ułatwić sobie i opiekunowi kąpiel. Kąpiel seniora stanie się o wiele przyjemniejsza i mniej problematyczna. Zaletą podnośników wannowych jest przede wszystkim możliwość ich wyjęcia z wanny i złożenia, dzięki czemu niewykorzystywane nie zajmują wiele miejsca w łazience. Podnośniki wannowe to doskonała pomoc przy pielęgnacji osób o bardzo ograniczonej samodzielności. Podnośnik wannowy elektryczny to dodatkowa pomoc oraz odciążenie opiekuna.

Podnośniki samochodowe pacjenta dla osób niepełnosprawnych do transferu osoby z wózka inwalidzkiego do samochodu. Pozwala bez wysiłku posadzić pacjenta na fotel w samochodzie. Podnośniki samochodowe pacjenta to urządzenia bardzo łatwe w użytkowaniu, dlatego też znajduje zastosowanie zarówno na oddziałach szpitalnych czy rehabilitacyjnych, jak również w warunkach domowych. Podnośnik bardzo często dostępny jest z wymiennymi ramionami oraz siedziskami: transportowym standardowym lub z siatki kąpielowej oraz przeznaczonym do transportu samochodowego.