Ortezy tułowia i szyjne

Ze względu wielkość oferty w tej kategorii nie jesteśmy w stanie umieścić całego asortymentu na stronie – służymy poradą i zapraszamy do naszych stacjonarnych Sklepów Medycznych Reha-Max.

Ortezy tułowia i gorsety

Zaopatrzenie dla pacjentów z urazami i stanami zapalnymi kręgosłupa , z osteoporozą, z dyskopatią i niestabilnością, w leczeniu pooperacyjnym oraz rehabilitacji. Zastosowanie w stanach bólowych w odcinku piersiowym i lędźwiowo-krzyżowym.

Zaopatrzenie ortopedyczne stanowi nierozerwalną część procesu leczniczego i rehabilitacyjnego. Odpowiedni dobór kortezy stabilizatora czy gorsetu przyspiesza proces doleczania pacjenta.

W sprzedaży posiadamy produkty pasy i gorsety odcinka piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego dla dorosłych i dla dzieci.

Orteza odcinka piersiowego kręgosłupa – gorset ortopedyczny do unieruchomienia, odciążenia i korekcji kręgosłupa – skolioza, kifoza;

Orteza odcinka lędźwiowo-krzyżowego – do stabilizacji tegoż odcinek kręgosłupa. Stosowana przy złamaniach kręgów oraz u osób cierpiących na zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowego i osteoporozę.

Orteza odcinka piersiowo-lędźwiowo-krzyżowego – stabilizuje kręgosłup w tych odcinkach. Stosowana przy złamaniach kręgów, w zespołach bólowy kręgosłupa, osteoporozie, dyskopatji, niestabilność wielopoziomowej.

Kołnierze ortopedyczne ortezy szyi

Zapatrzenie osób w kołnierze ortopedyczne, czyli ortezy służące do stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa. W podejrzeniu urazu, stosowany jest w celu zapobieżenia dalszym urazom kręgosłupa szyjnego oraz rdzenia kręgowego.

Kołnierze jednoczęściowe przy rehabilitacji oraz podczas transportu pacjenta, który doznał obrażeń. Doskonale dopasowują się i koordynują współpracę kręgosłupa szyjnego z tułowiem. Są to tzw. kołnierze miękkie typ Schanza lub półsztywne typ Florida

Kołnierze dwuczęściowe w przypadku urazu odcinka szyjnego kręgosłupa w wyniku skręcenia, złamania i po operacjach. Kołnierze sztywne typ Philadelphia lub Campa przy leczeniu schorzeń mięśni szyi, zmianach zwyrodnieniowych odcinka szyjnego.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.