Balkoniki chodziki rehabilitacyjne

Balkoniki chodziki dla dorosłych i dzieci- Kod refundacji NFZ P. 123 i P.124 P.124.01 dofinansowanie PCPR/MOPS/MCPR

Balkoniki chodziki w atrakcyjnych cenach z refundacją NFZ wynosi 70 % ceny zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, jednakże nie może przekroczyć 240 zł. Pozostałe 30% trzeba pokryć samemu ewentualnie skorzystać z dofinansowania PCPR/MOPS/MCPR

Kod refundacji NFZ P. 123 i  P.124   P.124.01

Jeśli chodzi o chodzik balkonik, to trzeba rozróżnić kilka typów urządzeń. Polski ustawodawca wyróżnia balkonik podpórkę ułatwiającą chodzenie, balkonik specjalny dla dzieci z odciążeniem tułowia, umożliwiający przemieszczanie się, oraz pionizator. Dofinansowanie do pierwszego wyrobu medycznego wynosi 240 zł (wkład własny 30 proc.). Dofinansowanie do balkoniku dziecięcego (od 3. roku życia do ukończenia 18. roku życia) wynosi 600 zł. Największe dofinansowanie przewidziano przy zakupie pionizatora – 2000 zł. Przewidziano również dofinansowanie do zakupu urządzenia multifunkcyjnego dla dzieci do ukończenia 18. roku życia – kwota 3200 zł.

Należy pamiętać, że pomocy w zakupie może udzielić również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) bądź Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Mogą one pomóc, gdy dofinansowanie NFZ jest niewystarczające bądź przy niemożności uzbierania wkładu własnego. Kwoty dofinansowania wynoszą do 150 proc. limitów wyznaczonych przez NFZ.

Balkoniki chodziki rehabilitacyjne na kółkach do chodzenia dla niepełnosprawnych osób starszych seniora. Balkonik rehabilitacyjny chodzik to sprzęt pomocniczy przeznaczony do pomocy w poruszaniu sie osób starszych oraz niepełnosprawnych także dzieci, ułatwia pionizację, poruszanie czy przewożenie rzeczy codziennego użytku. Za pomocą chodzików balkoników oraz różnego rodzaju podpórki ułatwiające chodzenie codzienne czynności stają się łatwiejsze, a osoby starsze seniorzy lub niepełnosprawne dzieci są aktywne i mobilne. Wszystkie te osoby mają poczucie niezależności, gdyż mogą się same przemieszczać nie tylko po mieszkaniu ale też poza domem. Wiele modeli wyposażone jest w koła z hamulcami lub tace do przewozu rzeczy. W naszej ofercie są też balkoniki chodziki z siedziskiem oraz oparciem umożliwiającym odpoczynek w dowolnym momencie bez konieczności wracana na fotel czy krzesło. Bardzo często codzienne chodzenie po mieszkaniu lub wyjście do toalety jest bardzo trudne, takim wsparciem jak balkonik do chodzenia może zapewnić nie tylko komfort fizyczny, równowagę, stabilność ale też komfort psychiczny.

A co najważniejsze sprzęty typu balkonik kroczący chodzik czterokołowy gwarantuje bezpieczne chodzenie osobom ze schorzeniami narządu ruchu oraz tym, które potrzebują podparcia podczas nauki chodzenia, mogą być wykorzystane do samodzielnej nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie, pomocne dla utrzymania równowagi pionizacji i przenoszenia ciężaru ciała w schorzeniach pourazowowych i ortopedycznych.

Balkonik chodzik dla seniora osób niepełnosprawnych jest produktem medycznym, spełnia wszelkie zalecenia normy oraz posiada odpowiednie certyfikaty. Do jego wspomagania chodu są różne modele, które mogą się różnić między sobą jedynie opcjami dodatkowymi funkcjami i udogodnieniami. Większość z nich jest bardzo lekka wykonana z lekkich stopów aluminium, by nie sprawiać kłopotu oraz swobodnie bez dodatkowego wysiłku się poruszać, a w razie napotkania przeszkody bez problemu lekko podnieść chdzik balkonik.

Podczas produkcji tych lekkich konstrukcji zastosowano bardzo lekkie a za razem bardzo mocne materiały służące solidności i stabilności. Każdy chodzik balkonik rehabilitacyjny ma specjalne antypoślizgowe nakładki i posiada różnego rodzaju hamulce oraz blokady dla bezpieczeństwa.

W naszej ofercie znajdziesz typowy balkonik kroczący, który porusza się razem z nogami pacjenta. Dostępny jest też model do wstawania, a także popularny balkonik z kulką, ułatwiający szybkie złożenie konstrukcji. Balkonik rehabilitacyjny może posiadać również kółka, dwa trzy lub cztery, w zależności czy potrzebujemy mniej lub bardziej mobilną wersję. Każdy balkonik chodzik dla dorosłych ma regulację stopnia wysunięcia nóżek, co pozwala na dostosowanie jego wysokości do wzrostu użytkownika. Wybór balkoników chodzików podporników jest naprawdę ogromny, więc bez wątpienia każdy wymagający i potrzebujący pacjent znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Typowy najbardziej popularny balkonik przeznaczony jest zwykle dla seniora osób starszych o obniżonej sprawności ruchowej, które potrzebują stabilnego podparcia i asekuracji podczas chodzenia.

Bardzo zaawansowane uniwersalne modele zwłaszcza dla dzieci łączą w sobie funkcję pionizatora dynamicznego oraz chodzika. Balkonik specjalny dla dzieci z odciążeniem tułowia, umożliwiający pionizację i przemieszczanie.

Te lekkie pionizatory chodziki są łatwe w demontażu i bezpieczne, a także proste w użytkowaniu. Dla dzieci z niewielką potrzebą podparcia mogą służyć jako podstawowa pomoc w chodzeniu i utrzymywaniu pozycji pionowej, zaś dla dzieci ze słabszą kontrolą pionu (z wykorzystaniem dostępnych akcesoriów) może stanowić pomoc w pełni stabilizującą i podpierającą dziecko w pozycji pionowej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3