Otto Bock

Otto Bock - producent specjalistycznych wózków inwalidzkich

Dlaczego warto kupić specjalistyczne wózki inwalidzkie firmy Otto Bock?

Firma Otto Bock rozpoczęła swoją działalność na rynku polskim w 1998 roku. Jest to niemiecka firma, która prowadzi dystrybucję swoich produktów na cały świat. Znajdują się w czołówce przedsiębiorstw, które produkują sprzęty niezbędne podczas terapii osób po nieszczęśliwych wypadkach, po amputacjach kończyn, bądź posiadających jakiekolwiek ograniczenia ruchowe. Specjalistyczne wózki inwalidzkie są dostosowywane do potrzeb użytkowników, a także ich opiekunów z wykorzystywaniem najnowszych technologii. Producentowi Otto Bock zależy na tym, aby poprawić ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnym, a także przyspieszyć ich powrót do jak najbardziej możliwej sprawności. Spółka realizuje swoje założenia poprzez produkcję zaawansowanych technologicznie wózków inwalidzkich, protez czy ortez.

Ciekawostką jest inne oblicze tej działalności, czyli edukowanie społeczeństwa z zakresu życia po urazach, radzenia sobie w nowej sytuacji oraz propagowania rehabilitacji w celu przywrócenia jak największej sprawności ruchowej. W tym celu firma stworzyła aplikację z ćwiczeniami, które ułatwiają naukę funkcjonowania po założeniu protezy. Za dystrybucję w Polsce odpowiadają przedstawiciele Otto Bock. Nasz sklep Reha-Max posiada w swojej ofercie produkty firmy Otto Bock, które dedykowane są dla osób z niepełnosprawnościami.

Nowoczesne wózki inwalidzkie firmy Otto Bock

Firma ta zajmuje się kompleksowym działaniem w kategorii ułatwiania życia osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom. Produkują oni sprzęty specjalistyczne wszelkiego rodzaju. Od tych o podstawowych funkcjach, takich jak dziecięce wózki inwalidzkie Eco Buggy ? lekkich, idealnych do transportu. Czy też nieco potężniejszych jak specjalistyczny wózek inwalidzki Lisa, który równie dobrze sprawdza się w podróży. Jest to wózek, który może służyć przez lata, ponieważ maksymalna waga użytkownika jego użytkownika to 60 kg. Wyróżnia się on stabilnością oraz lekkością prowadzenia. Kimba Neo ? lider wśród spacerowych wózków dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, ponieważ posiada on najwięcej funkcji, jeśli chodzi o pozycję dziecka, jak i opiekuna.  Te trzy propozycje są idealnym rozwiązaniem dla osób, które często spacerują i przemieszczają się z pociechami.

Wózek inwalidzki elektryczny Juvo B4 jest zacznie bardziej zaawansowany technologicznie, chociażby dzięki napędowi, który pozwala rozpędzić wózek do 10 km/h. Pojazd ten sprawnie porusza się w małych pomieszczeniach, dzięki swoim stosunkowo niewielkim rozmiarom. Nie jest to jednak przeszkodą w wytrzymałości tego sprzętu, ponieważ jego maksymalne obciążenie to 160 kg. Wózek elektryczny Juvo B5 to najmocniejsza wersja tego wózka, która rozpędza się do 14 km/h. Maksymalne obciążenie w mocniejszej wersji to 160 kg, a jego cechą charakterystyczną jest jeszcze bardzie rozbudowana możliwość regulacji pozycji użytkownika, co zapewnia najwyższy komfort podczas przemieszczania się.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14